A opět jsou před námi jarní prázdniny a my znovu vyrážíme na hory. I v letošním roce jsme se vydali, stejně tak jako v několika předchozích letech, do známého krušnohorského městečka Boží Dar, kde společně strávíme osm prázdninových dnů během kterých se budeme učit či zdokonalovat své umění v jízdě na lyžích a snowboardech. Oproti loňskému roku vzrostl počet účastníků na 41, takže chata bude praskat ve švech a lyžařští a snowboardoví instruktoři stejně tak jako náš kuchař se budou mít co otáčet.

          Jediným opozdilcem na autobusovém nádraží v Plzni, kde jsme měli sraz, byla plyšová panda, bez které jsme ale nesměli odjet, a tak čekáme, až se rodiče vrátí i s naším maskotem a pak již vyrážíme. Boží Dar nás přivítal neuvěřitelným množstvím sněhu a také drobnou komplikací…paní správcová si myslí, že přijedeme až v pondělí, a tak v našich pokojíčcích bydlí cizí lidé…chvíli to vypadá, že budeme muset dvě noci bivakovat v iglú, ale nakonec se ukáže, že objednáno máme správně od soboty a odjet tedy musí ti ubytovaní. A začíná naše velké stěhování do chaty, rozdělování míst na pokojích, vybalování a úvodní schůzka, kde se všichni dozvědí, co se bude dít. A všichni se již těší na první svačinu.

          V neděli ráno se společně vydáváme na svah. Ze Skiareálu Plešivec, kam budeme celý týden jezdit, nám každé ráno posílají dva skibusy, kterými se dopravujeme na místo i zpět. Vstáváme v 7:30 hodin, abych vše stihli. Snowboardisté se rozdělují na dvě skupinky, jedna v neděli zůstává na Božím Daru v areálu Novako, kde se učí naprostým základům, druhá polovina už vyráží na plešivecké sjezdovky společně s lyžaři. Je krásně, všichni se rychle učí a všechny to moc baví.

          A večer? Večer to rozjíždíme při show Boží Dar má talent. Moderátor je nepřekonatelný, jednotlivé skupinky se předhánějí ve vymýšlení vystoupení, porota má plnou hlavu starostí, kdo že je ten nejlepší, bavíme se celý večer. A kdo vyhrál? To není podstatné, vítězem byli všichni. A dneska slaví Matěj svůj svátek, tak alespoň velká gratulace a malý sáček sladkostí od nás všech.

          A máme tu pondělí a vyrážíme, tentokrát už všichni, na Plešivec. Čeká nás opět krásný slunečný den, kdy se budeme zdokonalovat ve svém lyžařském či snowboardovém umění. A večer je tu kvíz pro chytré hlavy s Diankou a Eliškou a film.

          Úterní odpočinkový den vyhlížejí hlavně naši lyžařští instruktoři, kterým výuka dala zabrat.  Společně s dětmi vyrážejí do Jáchymova, kde se nachází lázeňské centrum Agricola a v něm i malý aquapark s atrakcemi.  Zde se vyřádili malí i velcí, někteří vedoucí pak čerpali energii v sauně.

          A po dni odpočinku už středa opět patří lyžím a snowboardům. Všichni si krásně odpočinuli, načerpali síly, a tak vzhůru na kopec. A večer znovu slavíme…dnes má svátek Saša a také Lešek.

          I šestý den pobytu nám neuvěřitelně přeje počasí, stále svítí sluníčko, teploty dosahují až 15O nad nulou. Je potřeba toho využít, a proto opět celý den pilujeme na svazích skiareálu Plešivec naše dosud nabyté dovednosti. A dnešní večer malujeme, kreslíme, vybarvujeme….

          A je tu pátek, poslední den, kdy vyrazíme na sjezdovky. První den z celého pobytu, kdy nesvítí sluníčko a dokonce občas drobně prší. Ani to nás ale neodradilo a vyrazili jsme, abychom si ještě užili.

          Než jsme se nadáli, je tu sobota, poslední den našeho prázdninového pobytu na Božím Daru. Dnes už nejdeme lyžovat, musíme totiž všechno sbalit, naložit do auta, uklidit si pokoje a slavnostně celý pobyt zakončit. Byl to parádní týden plný legrace a zážitků, který opět utužil náš kolektiv. Těšíme se na další společné zážitky.

 

Akce byla realizovana s podporou MŠMT